Fundanción Real Escuela Andalusan del Arte Ecuestre

FREAAE je pouze čtyřicet let stará organizace, kterou založil D. Alvaro Domecq Romero, aristokrat, který byl nejen vynikajícím jezdcem, trenérem a chovatelem koní, ale i velice moudrým mužem, jenž si pozval přední jezdecké mistry té doby z celé Evropy (Nuno Oliveira, R. Klinke ap.) a vytvořili spolu moderní jezdeckou školu, která vychází z tradic starých mnoho tisíc let starých, podpořených moderní současností. V každém případě je na prvním místě kůň jako partner svého jezdce, který pracuje s důvěrou a respektem, ví, co se po něm žádá.

Celá škola se zabývá výcvikem koní v oblasti drezury, práce ze země, na dvou otěžích, zápřahu a Doma vaquery. Vedle toho zde studují žáci jako jezdci, vozatajci, groom, sedláři, veterináři atd. Kromě pravidelných žáků přijímá i žáky na různě dlouhé kurzy, jeden a dva týdny nebo podle domluvy.

Dále propagují španělské koně jako plemeno, spolupracují s předními chovateli. Prezentují je na vystoupeních i soutěžích.

Celá práce školy se prezentuje v představení Como bailan los caballos Andaluces. Vystoupení je každé úterý a čtvrtek a první sobotu v měsíci. Jedná se o dokonalý tanec s koňmi na hudbu Manola Carrasca, dvorního skladatele Královské školy.

Ve škole je stále zaměstnáno 12 profesorů jezdectví (titul dostali za zásluhy v jezdeckém sportu) Tito umělci patří k světově uznávaným špičkám. Pocházejí z rodin z dlouhou jezdeckou tradicí. Je mezi nimi i jedna žena 🙂

 

Královská škola má krytou jízdárnu, kde jsou i představení, dvě venkovní jízdárny. Je umístěna v bývalém zámeckém parku s bohatou botanickou zahradou. V zámku je v současnosti muzeum, přednáškové místnosti, salonky, knihovna atd.

Facebook
Google+
http://asaltee.cz/fundancion-real-escuela-andalusan-del-arte-ecuestre">
RSS